Kies www.daandiederiks.info

Kom naar het lijstrekkersdebat op 20 juni
Stem voor een nieuwe D66 lijsttrekker
Kies Daan Diederiks

Welkom op de campagne site van Daan Diederiks

vrijdag, mei 13, 2005

Gastvrijheid Amsterdam bezoedeld

Amsterdam heeft een reputatie als gastvrije stad te verliezen. Op Koninginnedag is onze beroemde gastvrijheid op hardhandige wijze aan diggelen gegaan.

De hoofdredacteur van het Washingtonse homoblad Washblade werd door zeven homo-haters in elkaar geslagen. Hij liep met zijn vriend hand-in-hand door de stad. Iets waar enkele jonge mannen aanstoot aan namen en daar spugend, slaand en trappend uiting aan gaven. Hij beschreef zijn aanvallers in zijn column als van Marokaanse afkomst.

Het is een schrikbeeld waarvan wij nog niet zolang geleden dachten vanaf te zijn. Gays hebben gelijke rechten gekregen, zij kunnen trouwen en worden als constructieve krachten in de samenleving in vele lagen geaccepteerd. De openlijke gay aanwezigheid in de entertainment, de politiek, het onderwijs en het bedrijfsleven zijn niet meer weg te denken. Toch is de maatschappij verhardt, juist ten aanzien van homo´s. Dit incident lijkt niet op zichzelf te staan. Homo´s worden uit hun buurt gejaagd en "beatings" hebben eerder plaatsgevonden.

Politici lijken tegenover deze verharding machteloos te staan. Er leven enkele culturele groepen in Amsterdam, die geen (culturele-)geschiedenis delen met de mainstream- samenleving. Zij zijn voor de politiek, het onderwijs en de politie vrij ongrijpbaar.

Op de korte termijn kan de politiek daarom niet veel meer doen dan zijn verontwaardiging uitspreken en aan de gemeenschappen waar deze jongens vandaan komen vragen hetzelfde te doen, maar concrete maatregelen zijn tegen dergelijke "incidenten" moeilijk te nemen.

Wel zouden er manieren gevonden moeten worden, waarop er een doorgaand gesprek, een "beschavings-offensief" georganiseerd moet worden. Hier kan de politiek concrete bijdragen aan leveren.

Op de langere termijn zijn het afschrikkingseffect, door bestraffing van daders (als je ze kunt vinden), onderwijsprojecten en sociaal-culturele en economische integratie de middelen om tot acceptatie van homo´s te komen.

Voor Amsterdam is er ook nog een onmiddelijk economisch belang. De gay toeristen worden hier met open armen ontvangen omdat zij veel geld uitgeven en de boel levendig en vrolijk houden. De laatste tijd heeft Amsterdam als gay capital veel concurrentie gekregen van steden als Barcelona en San Fransisco. Het is een reden om Amsterdam nog verleidelijker te maken voor de internationale gay bezoekers.

Een onfortuinlijk incident als wat Chris Crain overkwam werpt ons jaren terug. De gay wereldgemeenschap is via zijn column op het web maar al te duidelijk geworden dat het hier niet meer het paradijs is.

Dit op zichzelf toont weereens de kracht van het internet.

Daan Diederiks

Links

  • Looking hate in the face
    Holding hands with your boyfriend can earn you a beating, even in the country with the gay-friendliest laws on earth.
    Friday, May 06, 2005
  • Culture Wars get personal
    Amsterdam’s welcome mat to gays won’t be restored by using the law to silence Muslim fundamentalists. Gay Americans are all too used to such arm-twisting tactics.
    Friday, May 13, 2005

posted by DD @ PermaLink/5/13/2005 01:51:00 PM
   

Home

Nieuws

DD Column

Korte bio

Politieke bio

Politieke plannen

Politieke actie

Waarom Daan?

Toekomst Amsterdam

Programma D66

Forum

Pers

Contact

Varia

Vragen?

Links

Creative Commons License
Op dit werk is een Creative Commons Licentie van toepassing.