woensdag, november 22, 2006
 
Giftige Elsbeth Etty

an de vooravond van de verkiezingen schrijft Elsbeth Etty in haar column dat een door Balkenende geleide CDA- PvdA coalitie ongeloofwaardig is, “gezien de door de premier willens en wetens vergiftigde sfeer tussen die partijen.”

Hier doet Etty nog eens over wat Wouter Bos eerder in het rampzalige Telegraaf interview deed. Klagen, klagen. Klagen dat het heet is in de keuken. En de afgelopen vier jaar was het heet in de keuken. Balkenende heeft als premier al jaren vrachtwagens geschimp, gescheld en beledigingen van de gehele linkse oppositie naar zijn hoofd gekregen en hij gaf geen krimp.

Hier is Etty, en met haar heel links, blind voor. Bewust blind, want zij menen dit morele recht te hebben. Om dan te gaan klagen op het moment dat de CDA campagne het overduidelijke gedraai van Bos en de PvdA aantoont en benoemt, is een godspe. Met de eerste tegenwind kruipen Bos en Etty als verwende kinderen in hun schulp.

Het is het oud- linkse, eenzijdige en onafgebroken gehamer op de zielige kant van Nederland, die van links in deze campagne een karikatuur maaktte.

Wouter Bos dramde op verworven rechten en onrechtvaardigheid en was soms linkser dan de SP en verloor het grote geheel, meegesleept door die linkse retoriek, geheel uit het oog. De campagne van Wouter Bos doet mij vrezen dat de PvdA geen middenpartij meer is.

De luiken van de PvdA naar het grotere beeld van Nederland in de snel veranderende wereld waren in deze verkiezingen geheel gesloten.

Daan Diederiks

Ingezonden brief – Reactie op column Elsbeth Etty van 21 /11/ 06 in het NRC Handelsblad

Powered by Blogger