In Association with amazon.co.uk, Click Now!
 | FrontPage | Fictie  | Archive | Links  | Reaction |  Archive

Dinsdag, 8 juni 1999

 





Amsterdam Verbiedt
Vredes Demo



AMSTERDAM - De gemeente Amsterdam heeft de Derde Legalize! Street Party tegen de Drugsoorlog van zaterdag 5 juni verboden.

Toch verzamelden zich om 13.00 uur rond 500 demonstranten op de Dam. Rond twee uur liep de groep, die aangroeide tot zo'n 1500 deelnemers, gezamenlijk naar de Oostelijke Handelskade, waar 15 mobiele sound systems harde techno muziek draaiden. De menigte groeide uiteindelijk aan tot zo'n 3000 deelnemers.

Ondanks het verbod werd de street party op de Oostelijke Handelskade door de politie gedoogd, nadat in de nacht van vrijdag op zaterdag een deel van de installatie in beslag was genomen, en verhinderd werd dat de parade in de stad kon worden gehouden. De gedooghouding van de politie ten opzichte van de streetparty op de Oostelijke Handelskade is na enerverende uren onder druk tot stand gekomen.

Door een ambtelijke fout is een vergunning die voor Legalize! bedoeld was, en die al vanaf februari met de politie werd voorbereid, half mei aan een andere groep gegeven, die op hetzelfde tijdstip op dezelfde plaats een kleine stille tocht wilde houden. Daarna stelde de gemeente zich om onduidelijke redenen op het standpunt dat men niet aan twee groepen een vergunning kon geven. De politie verzekerde echter dat de manifestatie kon doorgaan, waarna coordinerende afspraken met de organisatoren van de stille tocht werden gemaakt.

Een paar dagen geleden kwam echter het bericht dat de gemeente de demonstratie verbood, en dat de ME ingezet zou worden om hem te voorkomen.

De gemeente had op vrijdag advertenties in landelijke kranten had geplaatst, en borden opgehangen op de Dam waarin werd meegedeeld dat de demonstratie was afgelast.

De organisatie van de Demonstratie protesteerde met kracht tegen deze behandeling door de gemeente Amsterdam.

De groene fractie in de gemeenteraad heeft toegezegd dat zij op de zitting van 15 juni vragen stellen over deze gang van zaken.

Ondanks deze acties van de gemeente en de intimidatie door de politie groeide de manifestatie uit tot een positieve gebeurtenis van groot belang.

De Legalize! Street Party tegen de Drugsoorlog maakt deel uit van een groeiende internationale beweging van mensen die vinden dat het hoog tijd is voor een ander drugsbeleid. Op zaterdag 1 mei hebben groepen in New York, San Francisco, Londen en andere steden manifestaties voor legalisering gehouden. Op 5 juni was ook in Marseille een demonstratie. Vorig jaar telde de manifestatie in Amsterdam 8000 deelnemers.

Support Belgrade Radio Station free B 92

 

Go to The Top

© Layout and Text

The Amsterdam Post