zondag, september 30, 2007
 
Stephen Lewis demands UN action against rape

ormer UN Special Envoy for AIDS Sephen Lewis demands urgent action against rape and women abuse in Congo.



Link |

Labels:


AddThis Feed Button
 
Opening van vernieuwde bioscoop de Uitkijk

anmiddag was de feestelijke heropening van de oudste bioscoop van Nederland. Nadat ondernemer Bart Lubbers las dat deze roemruchte bioscoopzaal dicht ging, heeft hij contact met de exploitant opgenomen en na een kwartier waren ze eruit.

Lubbers doet de exploitatie, maar van programmeren heeft hij geen verstand. Daarvoor nam hij contact op met Kriterion. De studenten bioscoop was zeer geinteresseerd in samenwerking.

Na een verbouwing van drie maanden is de zaal nu weer open. In de Uitkijk zullen veel documentaires gaan draaien. De eerste is Goud, een documentaire over het wereldkampioenschap van de hockeydames van Niek Koppen. Daarnaast zal de programering gericht zijn op de betere kinderfilm.

Link |

Labels:


AddThis Feed Button
woensdag, september 26, 2007
 
Naomi Kleins Shock Doctrine

aomi Klein does it again. She shocks public opinion with a shocking discovery, that will be debated for long. Taking on Milton Friedman isn't a small task.






Labels: ,


AddThis Feed Button
 
Van 5 tot 12 oktober: Week van de Democratie

e Publieke Omroep organiseert met 40 omroepen wereldwijd een Week van de Democratie van 5 tot en met 12 oktober. Via tv, radio en internet worden documentaires vertoond en debatten gehouden. In Nederland maakt de enquete 21minuten.nl er deel van uit.

Op het net zijn al enkele voorproefjes van de zeer internationale documentaires te vinden. Hieronder vindt u twee voorbeelden:

Deense Cartoons
Check deze video: Bloody Cartoons








Egypt: We are watching
Check deze video: Egypt: We Are Watching You








Links |

Labels: ,


AddThis Feed Button
dinsdag, september 25, 2007
 
Bos: Geen referendum beloofd in verkiezingsprogramma

vdA partijleider en minister van Financien Wouter Bos verbaast zich op zijn website dat iedereen ervan uitgaat dat de PvdA in haar verkiezingsprogramma een referendum beloofd heeft.

Volgens Bos heeft de PvdA deze belofte gedaan voor het geval het verdrag weer een constitutioneel verdrag zou zijn. Juist daarom is er tijdens de formatie afgesproken dat de Raad van State nauwkeurig zou kijken of het om een constitutioneel verdrag gaat.

Nu dit volgens de Raad niet het geval is, verplicht het verkiezingsprogramma ons niet om een referendumvoorstel te steunen, aldus Wouter Bos. In zijn blog schrijft hij:

In ons verkiezingsprogramma pleiten wij voor een referendum bij een grondwettelijk verdrag. En in het Coalitie Akkoord hebben we afgesproken over precies die vraag advies te vragen van de Raad van State. Dat doe je niet om het advies vervolgens te negeren. Door het oordeel van de Raad van State over te nemen dat het Hervormingsverdrag geen grondwettelijke ambities kent moest de conclusie wel zijn dat daarmee de speciale gronden voor het organiseren van een referendum die in 2005 wel aanwezig waren nu niet langer aanwezig zijn. Velen lijken te vergeten dat de normale goedkeuringsprocedure van Verdragen de parlementaire goedkeuring is.
In het PvdA programma staat letterlijk:
Europa is er voor de burgers. De uitslag van het referendum over de grondwet
was glashelder. De PvdA zal niet accepteren dat er via een omweg toch
aan gemorreld wordt. Voor een nieuw (grondwettelijk) verdrag is een nieuw
referendum nodig.


Labels: , , ,


AddThis Feed Button
 
Ondergrond TV

ezigheid van een Amsterdammer.

Labels:


AddThis Feed Button
 
PvdA steunt kabinet in weigering referendum

e PvdA fractie in de tweede kamer zal een referendum voorstel van de oppositie niet steunen. Een ruime meerderheid van de fractie steunt daarentegen de zienswijze van het kabinet dat een referendum niet nodig is. De argumentatie om het herziene Europese verdrag niet voor te leggen aan de bevolking leunt zwaar op een advies van de Raad van State.

De Raad van State, advies orgaan van de regering, meent dat het gewijzigde verdrag niet de Nederlandse grondwet aantast, zoals bij het Constitutionele verdrag, en dat een referendum daarom niet noodzakelijk is.

Linken

Labels: , , ,


AddThis Feed Button
vrijdag, september 21, 2007
 
Strandbeesten van Theo Jansen bij TED.com

e nederlandse kunstenaar Theo Jansen hield in september bij TED een lezing over zijn kinetische strandbeesten.

Labels: ,


AddThis Feed Button
donderdag, september 20, 2007
 
Balkenende fel tegen Wilders

Den Haag |

remier Balkenende haalde ongemeen fel uit naar Geert Wilders (PVV) nadat hij de premier ervan beschuldigde Nederland in de "uitverkoop" te doen. Hij verwijt het kabinet tollerant te zijn voor een intollerante islam. "Dit spreekt uit dat afschuwelijke boek, de Koran en de mentaliteit die daaruit voortkomt", aldus Wilders.

Premier Balkenende meende dat Wilders een groot risico neemt door vele mensen van goede wil te verstoten. "Eigenlijk zegt u: "Gooi het geloof van u af". Ook zei hij dat hij aan Wilders kant staat als mensen op grond van hun geloof haatzaaien, maar om "louter op grond van een geloof te zeggen: hoepel maar op, daar neem ik krachtig stelling tegen", aldus een getergde en emotionele Balkenende.

Femke Halsema (GroenLinks) sloot het vinnige debatje af met de retorische vraag, wie hier nu eigenlijk de bangerik is?

Labels: , ,


AddThis Feed Button
 
Soepeler ontslag niet van de baan

Den Haag |

lexibilisering van het ontslagrecht draagt bij tot een hogere participatie en daarmee tot een grotere sociale samenhang, aldus premier Balkenende vanmiddag tijdens de algemene beschouwingen in de Tweede Kamer.

Het hoofddoel van het kabinetsbeleid is om meer mensen aan het werk te krijgen. De werkloosheid is op dit moment op een record laagte van 4,7%. Toch wil het kabinet deze periode nog eens 200.000 mensen aan de slag helpen. Een onderdeel hiervan is de flexibilisering van het ontslagrecht.

Volgens oppositieleider Mark Rutte(VVD) is dit voorstel het potentiele einde van het prille kabinet, aangezien de fractieleider van de PvdA Tichelaar gisteren nog een "onaanvaardbaar" over versoepeling van het ontslagrecht had uitgesproken. Rutte vroeg de premier of hij dus in zou binden of het "onaanvaardbaar" van Tichelaar zou trotseren en een kabinetscrisis zou riskeren, om deze enige wezenlijke verandering in het arbeidsstelsel in deze kabinetsperiode te verwezenlijken.

De geplaagde PvdA fractieleider, die op de eerste dag van de Algemene Beschouwingen geen sterke indruk maaktte, merkte op dat hij niet "onaanvaardbaar" gebruikte, maar onacceptabel en dat in het huidige voorstel van minister Donner van Sociale Zaken de rechtsbescherming nog te wensen over liet. Hij wacht verdere voorstellen af van het kabinet, die op haar beurt eerst nog een advies van de Stichting van de Arbeid afwacht.

De oppositieleider ter linker zijde, de heer Marijnissen (SP) waarschuwde het kabinet eveneens. Als er tot versoepeling over gegaan wordt dan zal de SP zich gedwongen voelen in het land harde actie te organiseren. Marijnissen vindt ieder voorstel een aanslag op verworven rechten. In de verhouding tussen arbeid en kapitaal, zijn de werknemers altijd nog de zwakke partij, wiens rechten bescherming verdienen. Bovendien vindt Marijnissen dat het macro- economisch slecht is. Werknemers worden als wegwerpartikelen beschouwt.

De premier was het hier niet mee eens. Het is niet zo dat werknemers straks in een "rechteloze toestand" komen. Flexibilisering heeft, volgens de premier, juist een gunstig effect op de arbeidsparticipatie.

Labels: ,


AddThis Feed Button
 
Balkenende zwijgt over referendum

Den Haag

inister president Balkenende houdt zich tijdens de algemene beschouwingen nog op de vlakte over een eventueel te houden referendum over het wijzigingsverdrag van de Europese Unie en op vragen van Pechtold (D66) en Marijnissen (SP) over een verlenging van de militaire en opbouw missie in de Afghaanse provincie Uruzgan.

De Volkskrant meldt vanmorgen dat uit welingelichte bronnen rond het kabinet de stemming voor een nieuw referendum niet door het kabinet gesteund wordt. Vrijdag vergadert de Ministerraad hierover en zal naar verwachting op grond van het advies van de Raad van State besluiten geen nieuw referendum te steunen.

D66 fractie voorzitter meende in het debat dat er al een meerderheid in de kamer is om een tweede referendum te houden. Hij rekent hierbij vooral op steun van de PvdA, die hierin de doorslag zal geven.

Premier Balkenende betoogde dat na het afgewezen grondwettelijk verdrag, de regering heeft geluisterd naar de bevolking en dat met die kritiek over een gewijzigd verdrag is onderhandeld. Aan de onderhandelingstafel van de Europese Unie is tegemoedgekomen aan de grieven van de bevolking. In die zin is er volgens premier Balkenende recht gedaan aan het referendum.

Labels:


AddThis Feed Button
woensdag, september 19, 2007
 
NRC start wekelijkse podcast met Felix Meritis

RC Handelsblad en Felix Meritis gaan een wekelijks radioprogramma beginnen, dat via podcast op internet te beluisteren is.

Nieuwsontwikkelingen in cultuur, wetenschap, economie en politiek worden in dit programma van achtergrond en commentaar voorzien door redacteuren van NRC Handelsblad en gasten. Tot die gasten behoren ook (inter)nationale sprekers die in Felix Meritis lezingen komen geven of debatteren.

Begin oktober, aan de vooravond van de Nacht van het Debat op 6 oktober, waarin NRC Handelsblad en Felix Meritis al samenwerken, zal het podcastprogramma beginnen. Elke vrijdagmiddag wordt in de foyer van Felix Meritis het programma opgenomen vanaf 5 uur, met NRC-redacteur Paul Steenhuis als vaste presentator. Publiek is welkom bij de opnames. De podcast is via nrc.nl te downloaden.

Labels:


AddThis Feed Button
 
UN Alliance of Civilizations: Goede intenties, lauwe resultaten

e Verenigde Naties campagne om culturen tot elkaar te brengen na 9/11 resulteerde in het Alliance of Civilizations projekt, ingesteld door voormalig Secretary General Kofi Annan.
Sinds de installatie in 2005 is er veel kritiek van met name conservatieve groeperingen. Onlangs waarschuwde VVD kamerlid van Baalen tijdens een algemeen overleg dat ook zaken als vrijheid van meningsuiting en vrouwenrechten onderdeel moeten zijn van de brug die de "Alliance" wil zijn.

De conservatieve Heritage Foundation uit de Verenigde Staten heeft meer fundamentele kritiek. Volgens Brett D. Schaefer drukt de "Alliance" mensen uit het Midden Oosten in een slachtoffer rol. Volgens Schaefer: "the govern­ments in the region have only themselves to blame for their unequal legal and economic treatment of their female populations, their failure to implement policies conducive to economic growth and job cre­ation, and the prevalence of autocratic rulers."

Links |
Prof. John Esposito on the UN Alliance of Civilizations

Labels: ,


AddThis Feed Button
dinsdag, september 18, 2007
 
Giscard tegen EU referendum in Nederland

oormalig franse president en ontwerper van de EU grondwet Valery Giscard d'Estaing sprak zich gisteren tijdens een bijeenkomst van Notre Europe uit tegen een nieuw referendum in Nederland om het aangepaste verdrag goed te keuren.

Volgens Giscard gaan reerenda altijd ergens anders over dan het eigenlijke onderwerp. Tegenover de EUObserver zei hij dat een referendum niet het geeigende middel is.

Giscard was ook zwaar teleurgesteld in de aanpassingen in zijn grondwet. Vooral het schrappen van de EU symbolen wijt hij aan de houding van de Nederlandse regering.

Labels:


AddThis Feed Button
zondag, september 16, 2007
 
New Cool Collective Live Review


AddThis Feed Button
donderdag, september 13, 2007
 
Balkenende zit VN klimaattop voor

Den Haag

remier Balkenende zal op 24 september in New York een VN top voorzitten over klimaat verandering en hoe daaraan aan te passen. Tijdens een algemeen overleg zei minister Verhagen van Buitenlandse Zaken dat dit het belang toont dat Nederland hecht aan het klimaat en de VN.

De 62ste Algemene Vergadering van de VN start op 18 september. Op de agenda staan de hervormingen van de VN organisatie zelf, klimaatverandering, terrorisme en "de alliantie tussen beschavingen".

Minister Verhagen omarmde met name dit laatste onderwerp als tegenwicht van de "clash of civilizations". Dit project van de VN is er om een dialoog tussen beschavingen te starten en zo spanningen tussen bevolkingsgroepen tegen te gaan, aldus Verhagen. Volgens VVD kamerlid van Baalen kon het niet zo zijn dat grote onderwerpen als vrijheid van meningsuiting en vrouwenrechten niet worden besproken in een wolk van multiculturele eensgezindheid.

AP Report Lees verder...
AddThis Feed Button
woensdag, september 12, 2007
 
Lohuizen wint prijs en richt agentschap op

elauwerd fotograaf Kadir van Lohuizen kreeg in Perpignan de Visa d'Or uitgereikt en lanceerde met enkele internationale fotografen van naam het nieuwe fotoagentschap NOOR.

Van Lohuizen won de Visa d'Or voor een reisreportage in de Tsjaad in opdracht van Human Rights Watch.

Zie ook Photoq over NOOR.

AP Photo story | Lees verder...

Labels:


AddThis Feed Button


Powered by Blogger

Creative Commons License
Op dit werk is een Creative Commons Licentie van toepassing.