donderdag, november 30, 2006
 
Gesluierde vrouwen sluiten zichzelf uit

n Newsweek van deze week haakt Ayaan Hirsi Ali in aan het sluier debat in Groot-Brittannië.

Grond oorzaak van de sluier, volgens Hirsi Ali, is het gebrek aan sexuele verantwoordelijkheid bij moslim mannen. De man hoeft zich volgens de moslim moraal niet in te houden, zoals in het westen de man geacht wordt zich sexueel te beheersen. Het onbeheerste gedrag van de man is het gevolg van het gedrag van de vrouw. Wil zij ongewenste toenadering tegen gaan, dan is, in islamitische ogen, een sluier noodzakelijk.

Moslim vrouwen in het westen die er voor kiezen een sluier te dragen, creeren, volgens Hirsi Ali, alleen maar vijandigheid.

Lees het artikel: Setting Themselves Apart

Labels:


AddThis Feed Button
woensdag, november 29, 2006
 
Bos negeerde klimaat en miste kans in campagne

an de twee partijen in de Nederlandse politiek met een centrale positie, heeft de PvdA het in de verkiezingscampagne het ronduit teleurstellend gedaan. De PvdA haalde te weinig zetels, maar wat belangrijker is, de opstelling van lijsttrekker Wouter Bos was strategisch bijzonder zwak.

Naar mate de campagne vorderde leek Bos zich steeds meer vast te bijten in zijn tegenstander Balkenende. De werkelijkheid liet hij gaande weg echter volledig los. Er werd een beeld van armoede en ellende geschetst om een morele positie in te kunnen nemen die gewoonweg niet vol te houden is. Hij verzuimde vervolgens om op die terreinen waar het echt om gaat signalen van waardering aan het zittende kabinet af te geven, om zo tijdens coalitie onderhandelingen niet radicaal tegenover elkaar te staan.

De PvdA liet daarmee een historische kans lopen.

AP Politiek Periodiek | Lees verder...

Labels:


AddThis Feed Button
dinsdag, november 28, 2006
 
VVD fractie stemt in met brede onderzoekscommissie

n een lange spoedvergadering heeft de VVD fractie besloten om een commissie in te stellen die alle verkiezingscampagnes in 2006 gaat evalueren. Het leiderschap van Mark Rutte staat daarmee voorlopig niet ter discussie. Rita Verdonk schikt zich in de rol van kamerlid.

Labels:


AddThis Feed Button
 
Verdonk loyaal aan Rutte, maar...

ita Verdonk verklaardde op dinsdagmiddag, tijdens een druk bezochtte persconferentie dat zij loyaal is aan de VVD partijleider Mark Rutte.

Het feit dat zij meer voorkeursstemmen behaalde dan Rutte maakt haar heel blij. Zij voelt zich gesteund in haar beleid en zij gelooft dat zij van de VVD weer de grootste partij kan maken.

Voormalige partijleiders Hans Wiegel en Frits Bolkenstein heeft zij verzocht in een commissie plaats te nemen die deze unieke situatie gaat bestuderen. Partijvoorzitter van Zanen heeft volgens Verdonk positief gereageerd op haar voorstel om deze commissie in te stellen.

Eerder vandaag zei Rutte tegenover de formateur Hoekstra dat hij nog wel een tijdje partijleider blijft.

Labels:


AddThis Feed Button
 
Officiele uitslag verkiezingen november 2006



Voor de gedetailleerde uitslag, ga naar de kiesraad, click hier

Labels:


AddThis Feed Button
maandag, november 27, 2006
 
Balkenende en Harper: Nederland en Canada moeten beloftes aan Afghanen nakomen

AP Docs |

Aan de vooravond van de Navo top in Riga schreven de nederlandse premier Balkenende en zijn canadese collega Harper een artikel over de missie in Afghanistan.

Morgen zullen wij in Riga de regeringsleiders van de NAVO-landen ontmoeten. Wij zullen daar onze vastberadenheid en toewijding herbevestigen om in Afghanistan vrede en stabiliteit tot stand te brengen.

Canada en Nederland hebben militairen, ontwikkelingshulp en politieke betrokkenheid ingezet om de Afghaanse bevolking te helpen bij het zekerstellen van een betere toekomst. Wij doen dat samen met alle NAVO bondgenoten en elf partnerlanden van de NAVO. Het is geen gemakkelijke opdracht, maar wel een noodzakelijke.

De NAVO-top biedt ook gelegenheid om in herinnering te brengen waarom wij in Afghanistan zijn, wat tot dusverre is bereikt en wat er nog moet gebeuren om de NAVO-aanwezigheid tot een succes te maken.

AP Docs | Lees verder...

Labels:


AddThis Feed Button
donderdag, november 23, 2006
 
Politiek der gematigden faalt

AP Politiek Periodiek |

e grote verliezer van de verkiezingen is ongetwijfeld Wouter Bos, de lijsttrekker en beoogd premier van de PvdA. Hij verloor het premierschap aan Jan Peter Balkenende en de zetels en geloofwaardigheid aan Jan Marijnissen. Links en rechts krijgt hij het nu om de oren.

De definitieve "kogel" kwam echter van links. Weer was het Marcel van Dam, die zijn Volkskrant column benut om uit te leggen waarom hij op Marijnissen stemt. Reden: De SP voldoet meer aan de ouderwetse sociaal-democratische romantiek. De PvdA van Wouter Bos is in zijn ogen teveel een "burgermans"partij geworden, die teveel waarde hecht aan de markt en te veel de oren laat hangen naar de atlantische banden.

AP Politiek Periodiek | Lees verder...

Labels:


AddThis Feed Button
woensdag, november 22, 2006
 
Giftige Elsbeth Etty

AP Politiek Periodiek |

an de vooravond van de verkiezingen schrijft Elsbeth Etty in haar column dat een door Balkenende geleide CDA- PvdA coalitie ongeloofwaardig is, “gezien de door de premier willens en wetens vergiftigde sfeer tussen die partijen.”

Hier doet Etty nog eens over wat Wouter Bos eerder in het rampzalige Telegraaf interview deed. Klagen, klagen. Klagen dat het heet is in de keuken. En de afgelopen vier jaar was het heet in de keuken. Balkenende heeft als premier al jaren vrachtwagens geschimp, gescheld en beledigingen van de gehele linkse oppositie naar zijn hoofd gekregen en hij gaf geen krimp.

AP Politiek Periodiek | Lees verder...

Labels:


AddThis Feed Button
dinsdag, november 21, 2006
 
Klimaatvideo verontruste burgers

Mensen spreken zich uit in video

Labels:


AddThis Feed Button
vrijdag, november 17, 2006
 
Klimaatdebat in Ketelhuis

et klimaatprobleem komt in de verkiezingen nauwelijks aan de orde. Enkele bewoners van stadsdeel Westerpark in Amsterdam verontrust dit zeer, vooral nadat zij de film An Inconvenient Truth van Al Gore zagen.

Met veel moeite organiseerden zij in korte tijd, en wel op zondagavond 17 november in het Ketelhuis, een debat naar aanleiding van de film met enkele kopstukken. Rob van Dorland van het KNMI zal de film na afloop toelichten vanuit de wetenschap. Daarna is het woord aan de politici, zoals Diederik Samson (PvdA), Wijnand Duyvendak (GroenLinks), Krista van Velzen (SP), Marieke van der Werf (CDA) en Marcel Dekker (VVD).

De toegang is gratis , maar wel even van te voren aanmelden op de website : www.drogevoeten.info

Labels:


AddThis Feed Button
woensdag, november 15, 2006
 
PvdA draait zo hard als JSF wendbaar is

AP Report |

n de luwte van het grote verkiezingsgeweld in grote zalen, op markten en op alle dagelijkse tv shows vond gisteravond in Nieuwspoort een debat plaats over het defensie en buitenlandsbeleid tussen de kamerleden Timmermans (PvdA), van Baalen (VVD) en Ormel (CDA). De SP voerde liever campagne op straat en Karimi van GroenLinks was om persoonlijke redenen afwezig. De bijeenkomst werd georganiseert door de Atlantische Commissie, het Nederlands Genootschap van Internationale Zaken en de Koninklijke Militaire Academie.

Vrij Nederland journalist Leonard Ornstein leidde de discussie, die per onderwerp telkens afgesloten werd met een “salomons oordeel” van voormalig Staf-chef en generaal buiten dienst van der Vlis.

Beslag JSF op begroting

Grote verschillen van mening bleken er te zijn over de vervanging van het huidige jachtvliegtuig van de Luchtmacht. Het kabinet Kok II besloot mee te doen met de ontwikkeling van de amerikaanse JSF. De PvdA is daar nu een groot tegenstander van. Timmermans voerde een aantal argumenten aan: Het toestel heeft nog nooit gevlogen, heeft zich dus niet bewezen; de Verenigde Staten geeft geen duidelijkheid welke versie van de JSF Nederland mag kopen; de kosten zijn totaal onbekend en er zijn geen harde afspraken over compensatie orders voor het nederlandse bedrijfsleven.

Volgens Timmermans was het veel verstandiger geweest te wachten tot het toestel uitontwikkeld was , om dan “van de plank” te kunnen kopen. Het geinvesteerde geld had ook op andere wijze in de kennis-economie gestoken kunnen worden.

Kamerlid Ormel van het CDA meent dat “de PvdA weer net zo hard draait als de JSF wendbaar is.” Kok tekende immers voor de JSF, met Wouter Bos als staatssecretaris. “Wil de echte PvdA nu eens opstaan?”, voeg Ormel.

AP Report | Lees verder...

Labels:


AddThis Feed Button
vrijdag, november 10, 2006
 
FORGING A WORLD OF LIBERTY UNDER LAW

AP Docs |

U.S. NATIONAL SECURITY IN THE 21ST CENTURY

The Princeton Project on National Security is a three-year, bipartisan initiative to develop a sustainable and effective national security strategy for the United States of America. Under the stewardship of honorary co-chairs George Shultz and Anthony Lake, the Princeton Project brought together leading thinkers on national security from government, academe, business, and the non-profit sector to analyze key issues and develop innovative responses to a range of national security threats.

G. John Ikenberry and Anne-Marie Slaughter, Co-Directors
September 27, 2006
The Princeton Project Papers
Published by
The Woodrow Wilson School of Public and International Affairs
Princeton University
Final Paper of the
Princeton Project on National Security

AP Docs | Read on...

Labels:


AddThis Feed Button
donderdag, november 09, 2006
 
Democrats win US election, What Next?

AP YouTube Choice |

iberalViewer reports on the US mid- term elections result of november 2006.

Labels:


AddThis Feed Button
woensdag, november 08, 2006
 
Does Bush Know Who Is in Charge of Strategy?

AP YouTube Choice |

iberalViewer, a YouTube regular, analyses in this video the difference between Strategy and Tactics of President Bush in his Iraq policies.

GW Bush, in his August 21, 2006 press conference, doesn't seem to know who is in charge of his strategy. He also stumbles over some terms, particularly confusing his "strategy" with his "strategic objective." Worst of all is this Bushism:

"If I didn't think it would work, I would change the str... our commanders would recommend changing the strategy."

That's not just MISSPEAKING, that's MISTHINKING.

Labels:


AddThis Feed Button
donderdag, november 02, 2006
 
Poling instruction to veiled women in Jemen

lection observer Hillie Molenaar filmed an instruction during the run up to the recent election in Jemen in fall 2006.



AP Correspondent Hillie Molenaar | Read on...

Labels:


AddThis Feed Button


Powered by Blogger

Creative Commons License
Op dit werk is een Creative Commons Licentie van toepassing.